Niedziela, 22 września 2019 r. Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima.

Warsztaty animacji z Finami oraz uczniami Liceum Plastycznego

IMG_20180423_11010423 kwietnia,  w naszej szkole gościli uczniowie Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu  i ich koledzy z Finlandii, z Instytutu Rzemiosła i Projektowania Lybecker w Raahe.

W ramach realizacji przez wiśnicki „Plastyk” projektu „Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii” odbyły się warsztaty animacji z udziałem uczniów klasy 5b i 7c . Gospodarze i goście pracowali nad dwiema etiudami filmowymi, które mają powstać w oparciu o legendy wiśnickie: „Jeńcy tatarscy” i „Kamień Grzyb”. Oczywiście, nie stanie się to w ciągu jednego dnia, realizacja tego  zadania przewidziana jest na kilka spotkań, ale na początek należało stworzyć postaci do tych filmów dwiema różnymi metodami: przestrzenną i płaską.

Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę, każdy miał przydzielone inne zadanie: jedni wykonywali modele bohaterów legend, inni lepili je z modeliny i osadzali na drutach, jeszcze inni malowali tła do filmowych ujęć.

Z pewnością dla naszych uczniów to nowe doświadczenie artystyczne, ale także i językowe, bowiem musieli oni  porozumieć się ze starszymi kolegami w języku angielskim i pokonać nieśmiałość. Wszystkim zajęcia się podobały, z niecierpliwością czekają oni na następne spotkania i dokończenie projektu.  Jesteśmy więc ciekawi efektu finalnego i premiery filmów w przyszłym roku szkolnym.

H. Skórnóg