Sobota, 22 lutego 2020 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra.
 
 

Warsztaty antysmogowe w klasach I-III


 
 

20190919_090247W dniach 16–19 września 2019 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach antysmogowych prowadzonych przez p. Agnieszkę Michałek w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności Energetycznej i Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii „HELIOS”. Zajęcia odbywały się w klasach.

Prowadząca w bardzo przystępny, doświadczalny sposób zapoznała dzieci ze zjawiskiem smogu i przedstawiła zagrożenia płynące zpowszechnego występowania tego zjawiska. Następnie dokładnie wyjaśniła przyczyny powstawania zanieczyszczeń powietrza i sposoby zapobiegania zjawisku smogu na przykładzie „dobrego gospodarza” i „złego gospodarza”. Po wspólnym podsumowaniu, które pokazało wielkie zaangażowanie dzieci i bardzo dobre opanowanie tematu, wszyscy uczestnicy otrzymali planszowągręekologiczną -„Walczymy ze smogiem”.

Dziękujemy pani Agnieszce za dokładne zapoznanie naszych dzieci z tematyką antysmogową, wyczerpujące odpowiedzi na ich pytania oraz wyczulenie małych słuchaczy na problemy cywilizacyjne naszej planety.

 Marta Bielewicz