Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony.

Warsztaty językowe w Krakowie

IMG_20190612_104500Dnia 12 czerwca  2019 roku dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej  szkoły z klas VI, VII i VIII uczestniczyła w warsztatach z języka angielskiego w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Zajęcia te odbywały się w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego „Nauka bez granic”, a prowadził je native speaker Kurt Nagata.

Pierwsza część warsztatów, nosząca tytuł „How to Sound Like a Native: Accent Chameleon„, dotyczyła poprawnej wymowy trudniejszych dźwięków języka angielskiego. Mogliśmy podczas niej poćwiczyć  komunikowanie się w tym języku, aby było ono jak najbardziej autentyczne i naturalne. Próbowaliśmy też swoich sił w wymawianiu zwrotów w innych językach: francuskim, hiszpańskim, niemieckim czy japońskim.

W drugiej części pt. „Great Britain in More than 10 Pictures” rozwiązywaliśmy test wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym m. in. zastanawialiśmy się nad tym, z ilu części składa się Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz czy Brytyjczycy piją herbatę z sokiem cytrynowym.Bawiliśmy się też w rysunkowe dyktando, tworzyliśmy portrety Rowana Atkinsona i staraliśmy się rysować tak szybko, jak Picasso.

W opinii uczniów  warsztaty były znakomitym sposobem na wzbogacenie swojej wiedzy i umiejętności  językowych i warto będzie  tradycję wyjazdów na tego typu zajęcia kontynuować również w następnym roku szkolnym.

Dorota Klimek