Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii.

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

20181113_124315W dniu 13 listopada 2018 roku uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawczyń: p. Małgorzaty Łukasik i p. Marty Bielewicz oraz opiekunów: p. Teresy Kowalskiej-Rydz i p. Patrycji Gazy, wybrały się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Najpierw w kinie IMAX Plaza dzieci obejrzały seans 3D pt.: „Pandy”(okrzyknięty najlepszym filmem 3D tego roku).  Film opowiada o życiu tych sympatycznych niedźwiadków najpierw w specjalnie dla nich  utworzonym przedszkolu, a potem na wolności oraz trosce ich opiekunów o zachowanie gatunku. Następnie trzecioklasiści udali się na zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce w ramach programu dla grup – „W krainie Solilandii”. Po pokonaniu 820 schodów w dół uczestnicy wycieczki znaleźli się w solnej krainie, do której zaprosiła nas pani przewodnik Agnieszka. Wędrując podziemnymi korytarzami w towarzystwie pani przewodnik i Soliludka dzieci zwiedzały kolejne komory solne, poznając przy okazji ich historię oraz związane z kopalnią legendy. Po drodze rozwiązywały zagadki i rozszyfrowywały znaki prowadzące do celu, czyli do siedziby Skarbnika. Szybko i sprawnie, wspólnymi siłami udało się odnaleźć Skarbnika, a ten miał dla dzieci kolejną porcję atrakcji. Na zakończenie pobytu Skarbnik podarował dzieciom drobne upominki oraz dyplomy Znawcy i Przyjaciela Solilandii. Wrażenia z kina i kopalni pozostaną na długo w pamięci trzecioklasistów.

Marta Bielewicz