Wtorek, 23 lipca 2019 r. Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława.
 
 

Wycieczka do Zatorlandu


 
 

IMG_20190513_135503Dnia 13 maja 2019 roku klasa IVb i IVc wybrały się do największego w Europie Parku Ruchomych Dinozaurów Zatorland. Na gęsto zalesionym terenie znajduje się tu ponad 100 różnych dinozaurów, z których większość porusza się i wydaje odgłosy. Wśród nich można zobaczyć przerażającego tyranozaura czy potężnego argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości. Z kolei w muzeum, znajdującym się przy końcu ścieżki edukacyjnej,  obejrzeliśmy kolekcję skamieniałych zwierząt i elementy szkieletów dinozaurów.

Następnym punktem naszego wyjazdu był Park Owadów, gdzie znajduje się 16 gigantycznych eksponatów przedstawiających m.in. biedronkę, jelonka rogacza, mrówkę czy modliszkę. Nieopodal Parku Owadów stoi domek do góry nogami, po wejściu do którego trochę kręciło nam się w głowach, ale wkrótce czekały nas jeszcze większe emocje, gdy w kinie 5D oglądaliśmy film o dinozaurach.

Kolejną częścią Zatorlandu jest Park Mitologii, gdzie podczas rejsu tramwajem wodnym podziwialiśmy posągi greckich bogów, bohaterów i innych mitycznych stworzeń, słuchając równocześnie opowieści o antycznym świecie. Tutaj mogliśmy też  obejrzeć seans w kinie 360D,  zachwycać się tańczącymi fontannami i wejść do konia trojańskiego.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem programu był Lunapark, w którym korzystaliśmy z licznych atrakcji, takich jak: karuzele, zjeżdżalnie, place zabaw, autodrom. Mocniejszych wrażeń dostarczyła przejażdżka dinocoasterem, karuzela Twist and Swing czy wieża Drop and Twist.

Myślę, że wycieczka do Zatorlandu dostarczyła nam wielu wrażeń: przybliżyła tajemnice tych niezwykłych zwierząt , jakimi były dinozaury, pomogła nam odkryć fascynujący świat owadów i mitycznych istot, ale była też czasem wypoczynku i wspaniałej zabawy.

Dorota Klimek