Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii.

Wycieczka klas trzecich do Zakopanego

DSC_0146_1W dniu 2 października 2019 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Zakopanego. Na początku wycieczki mieli okazję z bliska zobaczyć skocznie narciarskie. Następnie  wszyscy udali się do Muzeum Oscypka. Powitał ich sam baca Stanisław, który pięknie i z góralskim dowcipem opowiadał o zwyczajach i życiu codziennym w bacówce. Dzieci w ciszy i z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści. Wszystkiemu towarzyszyła niesamowicie ciepła atmosfera, słodki zapach owczego mleka i przepyszny ser, w którego wyrobie brali czynny udział. Na szczycie Gubałówki, na którą dotarli kolejką linową, także mieli wiele atrakcji. Podziwiali piękną panoramę Tatr i Zakopanego, spacerowali, kupowali pamiątki, robili zdjęcia, rozmawiali z góralami, a także odwiedzili kapliczkę Matki Boskiej Różańcowej – piękny, drewniany obiekt powstały w 1962 r. Na końcu spacerując Krupówkami, najstarszą ulicą Zakopanego, mieli okazję spotkać ulicznych grajków, przebierańców oraz wiele stoisk z regionalnymi wyrobami kulinarnymi. Tutaj niektórzy robili ostatnie zakupy. Po dość wyczerpującym spacerze zmęczeni, ale zadowoleni wycieczkowicze ruszyli w drogę powrotną do Nowego Wiśnicza.

Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała uczniom jak w naszym kraju jest pięknie i że warto zwiedzać jego zakątki.

Beata Filipczyk