Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. Imieniny: Leona, Kai, Heliodora.

XIX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

dsc0531

XIX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

„KOLĘDUJE TOBIE JEZU MOJE SERCE”

1 lutego 2019 r. przy końcu tradycyjnego kolędowania w naszych domach, świątyniach, miejscach publicznych, odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek adresowany do przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zrealizowany został przez Szkołę Podstawową w Nowym Wiśniczu wraz z nauczycielem, doradcą metodycznym Panią Alicją Świątek przy współpracy z MOK w Nowym Wiśniczu. Na konkurs przybyli uczniowie oraz wychowankowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych i gminnych. Prezentacje wokalne oceniało Jury, w którym pracowały Panie: Ina Dębosz, Danuta Zając i siostra Adriana Miś.
Po wysłuchaniu czterdziestu prezentacji wokalnych postanowiło przyznać:

W KATEGORII PRZEDSZKOLA I ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

GRAND PRIX - Natasza Lis - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mikluszowicach,

I Miejsce – Emilia Rudek – Przedszkole w Nowym Wiśniczu,

II miejsce – Adam Katarzyński – Niepubliczne Przedszkole w Bochni Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP,

III miejsce – Zofia Rąpała – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Bochni;

KATEGORIA – KLASY PIERWSZE

Grand Prix - Wojciech Kaczmarczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni,

I miejsce – Filip Styczeń – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni,

II miejsce – Marcel Bochenek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Grobli,

III miejsce – Izabela Anioł – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu;

KATEGORIA – KLASY DRUGIE I TRZECIE

Grand Prix - Szymon Wójcik – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu,

I miejsce – Dominika Kolarz – Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu,

II miejsce – Martyna Adamczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Bochni,

III miejsce – Lena Wiśniowska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni,

Wyróżnienie – Szymon Zelek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Grobli.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureatom przyznano nagrody, które wręczone zostały przez Burmistrz Nowego Wiśnicza panią Małgorzatę Więckowską, dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu panią Bożenę Głąb i dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu pana Leszka Marszałka.

Pani Alicja Świątek, pomysłodawca i inicjator konkursu przechodząc na emeryturę podziękowała wszystkim, którzy pracowali przy każdej z osiemnastu poprzednich edycji oraz tej dziewiętnastej, a wśród nich pani Teresie Kowalskiej – Rydz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu – koordynator konkursu, pani Dorocie Mastalerz, pani Małgorzacie Łukasik oraz prowadzącej konkurs Bernadetcie Błoniarz.

Gratulujemy wszystkim laureatom życząc rozwoju talentu i jeszcze wielu osiągnięć w dziedzinie muzyki i wokalu.