Wtorek, 23 lipca 2019 r. Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława.

XVIII Małopolski Konkurs Kaligraficzny „O złote pióro”

aDSC_011826. 04. 2019r. nasze dwie  uczennice – Wiktoria Łacny i Milena Trylińska – oraz pozostali uczestnicy  wzięli udział w finale XVIII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O złote pióro”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Rajbrocie. Zostali oni wyłonieni spośród około dwustu  uczestników, którzy swe prace nadesłali do pierwszego etapu konkursu. Po powitaniu przez organizatorów, została zaprezentowana obecnej młodzieży oraz opiekunom prezentacja nas temat historii kaligrafii.  W finale uczniowie mieli za zadanie kaligraficzne przepisanie tekstu  ciągu 60 minut. Następnie przyszedł czas na zasłużony poczęstunek. Potem rozpoczęły się warsztaty kaligraficzne prowadzone przez Grzegorza Barasińskiego,  skrybę i iluminatora, prezesa Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego. Był też czas na szlifowanie swoich umiejętności w kaligrafowaniu nowymi narzędziami i technikami. W końcu przyszła długo oczekiwana chwila – jury zakończyło obrady. Jego przewodniczący, Włodzimierz Dominiak, pochwalił wszystkich finalistów oraz podkreślił wyjątkowo wysoki poziom prac w tym roku. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, sadzonki drzewek.

Wiktoria Łacny, ucz. kl. 6c otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!

Iwona Łukasik