Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii.

Zajęcia muzyczne dla uczniów Szkoły Filialnej w Połomiu Dużym

IMG_183017 października oddział przedszkolny, oddział „0” oraz klasa III zostały zaproszone do Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym. Pani Katarzyna Policht zorganizowała dla naszych uczniów Warsztaty Muzyczne które poprowadziła dyrygent i kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP w Leszczynie p. Klaudia Piertas.

‘’Instrumenty już czekają, zaraz będą grały,
Wyczarują piękne nutki i zabiorą wszystkie smutki”.

wierszem przywitała dzieci p. Kasia, a następnie przedstawiła prowadzącą zajęcia muzyczne p. Klaudię Pietras, dyrygenta orkiestry, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy kapelmistrza  i zaprezentowała przywiezione instrumenty muzyczne. Na trójkącie, trąbce próbowali pod czujnym okiem p. Klaudii grać wszyscy uczestnicy zajęć. Nie zabrakło również kolorowanek z nutkami i instrumentami o których tak interesująco opowiadała pani kapelmistrz. Na zakończenie spotkania uczniowie i przedszkolaki otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek.

Dzieci podziękowały drobnym upominkiem  za wspaniałą lekcję muzyki, która wprowadziła ich  w świat orkiestry.

Ewa Michno