Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii.

Zaproszenie na wystawę pokonkursową

IMG_20190607_090819Pod koniec ubiegłego roku szkolnego  odbył się Gminny Konkurs Literacki „List do przodka”. Konkurs był zorganizowany przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu we współpracy z Miejska Biblioteką Publiczną im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV – VI ze szkół  Gminy Nowy Wiśnicz . 08.06.2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie  konkursu i rozdanie nagród.

Do bibliotek wpłynęło 19 ręcznie napisanych listów o różnej tematyce. O czym pisali uczestnicy konkursu możemy przekonać się odwiedzając naszą wystawę . Listy znajdują się w trzech gablotach na korytarzu nowego skrzydła szkoły, w pobliżu biblioteki szkolnej.

Prace oceniało jury w składzie:

Pani Zofia Gołębiowska-Tabaszewska – emerytowana nauczycielka języka polskiego w Liceum Plastycznym – przewodnicząca komisji

Pani Bożena Głąb – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu

Pani Marta Cholewa – kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Wiśniczu

Nagrodzeni:

I miejsce  – Franciszek Rębilas

II miejsce  – Maksymilian Klimek

III miejsce – Julia Paprota

III miejsce – Natalia Konior

Wyróżnienie – Katarzyna Więckowska

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęty trud, za piękne listy, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Postaw na rodzinę” a nagrody zostały ufundowane ze środków pieniężnych  Funduszu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przeciwdziałania Narkomanii.

Monika Wyrwa
Maria Kokoszka