• Powiatowe zawody pływackie z udziałem uczniów z Nowego Wiśnicza

24.01.2020

W Dniu 21. 01. 2020r. na krytej pływalni w Bochni odbyły się „Powiatowe zawody w pływaniu”. Gminę Nowy Wiśnicz reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu.

Pływacy i pływaczki rywalizowali na dystansie 25 i 50 metrów w wybranym przez siebie stylu, prezentując wysoki poziom i często bijąc swoje życiowe rekordy. Byli to:  Jan Filipek, Dawid Bienias, Jan Czekaj, Maksymilian Klimek, Aleks Klimek, Szymon Mrówka, Gabriel Mikulski.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Aniela Oświęcimka z klasy 7b, która na dystansie 50 metrów stylem        grzbietowym wywalczyła mistrzostwo powiatu i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich.

Sztafeta dziewcząt w składzie: Aniela Oświęcimka, Iga Brydniak, Julia Kazior, Julia Janiczek, Anna Grześkiewicz, Małgorzata Kruk, w stylu dowolnym zajęła 3 miejsce w powiecie.

Katarzyna Korta