• Wznowienie zajęć SKS

      28.10.2020


      Od 2 listopada 2020r. zostają wznowione stacjonarne zajęcia SKS w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Zajęcia będą się odbywać z zachowaniem zasad  bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii.
      W razie pytań prosimy o kontakt z nauczycielami wychowania fizycznego na e-dzienniku .

       

       

      Harmonogramem zajęć:

       

       

      Poniedziałek:     Klasy  4cd-13.30

      Wtorek:              Klasy  6 -13.30

      Środa:                Klasy 4ab -13.00           

                                 Klasy 7- 14.30

      Czwartek:           Klasy 8 -14.30

      Piątek:                Klasy 7- 14.30


       

       

       Zapraszamy

       Katarzyna Korta          Lucyna Mika
       

    • Zarządzenie dyrektora szkoły - nauczanie zdalne
     • Zarządzenie dyrektora szkoły - nauczanie zdalne

      24.10.2020

      Od dnia 26 października 2020r. Szkoła Podstawowa im. S. Lubomirskiego w  Nowym Wiśniczu rozpoczyna realizację kształcenia na odległość w klasach 4-8.

      Prosimy, aby w wyznaczonym planem lekcji czasie dopilnować, aby dziecko zalogowało się na platformie MICROSOFT 365, w aplikacji TEAMS.

      W poniedziałek będzie czas na zapoznanie się z pracą platformy oraz ewentualne zgłoszenie problemów technicznych.

      Udział w zajęciach on-line jest możliwy przy wykorzystaniu dowolnego sprzętu mającego dostęp do Internetu - może to być komputer stacjonarny lub laptop, ale również tablet i smartfon. W przypadku np. braku kamerki lub mikrofonu czy głośnika  w komputerze stacjonarnym – będzie ograniczony jedynie czynny udział w krótkich częściach zajęć prowadzonych za pomocą wideo połączeń (bierny udział czyli śledzenie przebiegu zajęć jest możliwy).

      Aby ułatwić udział w zajęciach z użyciem urządzeń mobilnych (tablet, smartfon), należy zainstalować bezpłatną aplikację MICROSOFT TEAMS.

      Prosimy Rodziców uczniów klas 4-8, aby w miarę możliwości towarzyszyć dzieciom podczas pierwszych zajęć, ponieważ może zaistnieć potrzeba pomocy.

      Program jest intuicyjny, mamy nadzieję, że nie sprawi większych problemów Naszym Uczniom w bieżącym użytkowaniu.

      Prosimy o udostępnienie/włączenie w ustawieniach laptopa wbudowanego mikrofonu oraz kamery.

      Prosimy o bieżący kontakt z wychowawcą klasy w przypadku trudności.

     • Z WIZYTĄ U ŁOKIETKA

      18.10.2020

      9 października 2020 roku klasy siódme wraz z opiekunami: p. M.Stabrawą, p.B.Głąb, p, M.Kortą, p. M.Jarmułą p. K.Kokoszką, p.M.Klimek  wzięły udział w wycieczce do Ojcowa i Pieskowej Skały. Wyjazd był możliwy dzięki projektowi przygotowanemu przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu w ramach realizacji małopolskiego  projektu pn. „Odkrywam Małopolskę” będącego elementem programu wspierającego turystykę szkolną. Celem projektu  jest umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych mających za zadanie m.in. uzupełnienie obowiązującego programu nauczania.

      W ramach projektu 81 uczniów pod opieką wychowawców, zachowując zasady reżimu sanitarnego, wyruszyło w piękny, słoneczny, jesienny poranek w kierunku Ojcowa, by z pomocą wykwalifikowanych przewodników realizować plan wycieczki.

      Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po jesiennym  Ojcowskim Parku Narodowym, który, choć jest najmniejszym z 23 parków narodowych w Polsce, to jednak kryje w sobie niezwykłe bogactwo i mnóstwo atrakcji geologicznych, przyrodniczych i kulturowych.

      Następnie udaliśmy się do Groty Łokietka, największej spośród wszystkich jaskiń na terenie Parku, której nazwa nawiązuje do legendy o ukrywającym się w niej przed królem czeskim Wacławem II, Władysławie Łokietku. Po zwiedzeniu jaskini, zielonym szlakiem, ruszylismy do Doliny Prądnika, podziwiając kolejne skalne cuda przyrody: Bramę Krakowską, Rękawicę, Igłę Deotymy, Panieńskie Skały, a także owiane kolejną legendą Źródełko Miłości.

      Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Pieskowej Skały i zwiedzanie dziedzińca jednego  z najsłynniejszych polskich pałaców,  położonego na Szlaku Orlich Gniazd, a będącego kiedyś ważnym ogniwem w łańcuchu fortyfikacyjnym broniącym drogi handlowej z Krakowa na Śląsk. Ostatnim punktem wycieczki było podej- ście pod skałę zwaną Maczugą Herkulesa, najbardziej osobliwą skałkę na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

      Zgodnie z założeniem wyjazd połączył w sobie zarówno elementy wychowawcze- wzajemną integrację młodzieży jak i poznawcze- uczniowie pogłębili swoją wiedzę zarówno z geografii, historii jak i języka polskiego, „odkryli” jedno z najpięknijszych miejsc Małopolski, mogli się przekonać, jak różnorodny i ciekawy może być najbliższy region i doświadczyć słuszności słów: „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.

       Wychowawcy klas VII

     • Family Park Safari

      05.10.2020

      Dnia 5 października 2020 roku klasa VI C udała się na wycieczkę integracyjną do Family Park Safari w Gnojniku. Pogoda dopisała znakomicie, a pobyt w parku obfitował w liczne atrakcje. Jedną z nich było karmienie marchewką zwierząt w mini zoo i zabawa z nimi -  znajdują się tam kucyki, osiołki, konie, alpaka i wielbłądy. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyły też przejażdżki na wielbłądzie i kucyku.

       Mnóstwo czasu dzieci spędziły na dmuchanej zjeżdżalni, w zamkach i w basenie z piłeczkami oraz na zabawie w chowanego.

      Po tak aktywnie spędzonym czasie, wszyscy chętnie posilili się upieczoną na ognisku kiełbaską, a niektórzy skosztowali też waty cukrowej i popcornu zakupionego w miejscowym bufecie.

      Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu do Parku Safari i chętnie wybraliby się tam ponownie, gdyż jest to ciekawe i godne polecenia miejsce, znajdujące się zaledwie w odległości  15 km od naszej szkoły.

      Dorota Klimek

     • „Sprzątanie świata 2020” – klasy 1-3

      05.10.2020

      W dniach 23-25 września 2020 r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami włączyli się w kolejną edycję akcji „Sprzątania świata”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

      W naszej szkole akcja rozpoczęła się od pogadanek przeprowadzonych w klasach, dotyczących ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci.

      Uczniowie wszystkich klas, zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, sprzątali tereny wokół szkoły, boiska szkolnego Targowica, teren parkingu i parku nad Leksandrówką oraz okolice basenu miejskiego i fragmenty ulic miasta. W przypadku klasy 3 b, było to miejsce wskazane przez ucznia, który wraz z rodzicami często ,,sprząta świat". Wskazanie było trafne, gdyż klasie zabrakło worków i zadanie dokończyła klasa 3 c. Po powrocie do szkoły dzieci złożyły worki ze śmieciami w wyznaczonym miejscu przy budynku szkolnym (łącznie około 30 worków).

      Jednym z zadań akcji było przyniesienie do szkoły zbieranych w domu zakrętek. Codziennie przybywało worków z zakrętkami, a rekordzista z klasy 3 d przyniósł 15-kilogramowy worek zakrętek. Efektem zbiórki jest pokaźna sterta worków z nakrętkami, zgromadzona w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu.

      Natomiast klasa 3 c ma w swojej sali eko-kącik, w którym znajdują się budowle wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

      Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, którzy z wielką radością i zapałem sprzątali nasz mały wiśnicki „świat”, będą w przyszłości ambasadorami postaw proekologicznych i strażnikami czystości naszej pięknej Ziemi.

      Zebrała: Marta Bielewicz