• Zabawa karnawałowa 2021’

18.02.2021

W dniach 17-22 lutego odbywały się w klasach 0-3 zabawy karnawałowe. Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiczne, bale odbywały się w salach lekcyjnych,a uczniowie bawili się w gronie swoich kolegów i koleżanek z klasy. Mimo to, zabawa była wspaniała, gdyż wychowawcy przygotowali dla dzieci mnóstwo konkursów i zabaw przy muzyce. Jak przystało na bal karnawałowy, w klasach zaprezentowali swoje pomysłowe stroje barwni przebierańcy (co widać na zdjęciach). Niektóre klasy zorganizowały sobie wewnątrzklasowe obchody Walentynek.

Dzięki balom klasowym mogliśmy integrować się z kolegami i koleżankami z klasy i wspólnie świętować koniec karnawału.

Marta Bielewicz

• Sukces uczestników projektu: ”Benefis Naszej Rodziny”

01.02.2021

W grudniu 2020 r. za sprawą gminnego ambasadora  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu przystąpiła do kampanii społecznej „Benefis naszej rodziny”. Jest to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z Wieliczki,  w ramach Programu Pełnomocnika do Spraw Polityki Demograficznej na rok 2020 „Po pierwsze rodzina” finansowanej z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Celem projektu jest troska o rodzinę jako fundament, wzmacnianie przywiązania do tradycji i zachęcanie do tworzenia i kultywowania własnych, rodzinnych obyczajów, wzmacnianie więzi i pogłębianie relacji, propagowanie tradycji i wartości rodzinnych oraz wypromowanie mody na wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego.

Koordynatorem projektu w  została pani Renata Seredyńska, która poprowadziła zajęcia warsztatowe (on-line) w klasach piątych i szóstych. Uczniowie zapoznali się ze znaczeniem wspólnych, rodzinnych celebracji, rozmawiali o rodzinie oraz  o własnych doświadczeniach w budowaniu tradycji rodzinnych.

W naszej szkole do udziału w kampanii przystąpiły dwie rodziny: rodzina Państwa Beaty i Bogusława Ruśniców i rodzina Państwa Małgorzaty i Zbigniewa Klimków. W ramach projektu rodziny przygotowały plan własnego benefisu rodzinnego (dowolne aktywności), następnie wcieliły  plan w życie  i przygotowały fotorelację, którą oceniło konkursowe jury. Obydwie rodziny  zakwalifikowały się do finału. Organizatorzy zadbali o koszulki i inne gadżety z logo projektu.

Decyzją komisji konkursowej nagrodzono:

Nagroda Specjalna Grand Prix  -  rodzina Państwa Małgorzaty i Zbigniewa Klimków z Leksandrowej

II miejsce  - rodzina Państwa Beaty i Bogusława Ruśniców z Nowego Wiśnicza

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy bardzo laureatom za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkolnej społeczności pośród uczestników benefisu o zasięgu wojewódzkim.

Koordynator projektu

Renata Seredyńska