BADANIE PIRLS

Badanie PIRLS, czyli Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu, w skali międzynarodowej jest koordynowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mierzenia Osiągnięć Szkolnych – IEA z siedzibą w Amsterdamie, a w Polsce - przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przedmiotem pomiaru jest:

ü  czytanie pod względem doświadczenia literackiego (czytanie tekstów literackich)

ü  czytanie w celu uzyskania informacji (czytanie tekstów użytkowych).

W badaniu udział biorą dziesięciolatki - w naszej szkole są to uczniowie klas czwartych. Projekt realizowany w od 2 marca  do 31 marca 2020 roku.

CEL BADANIA

Przedmiotem pomiaru jest czytanie pod względem doświadczenia literackiego (czytanie tekstów literackich) oraz czytanie w celu uzyskania informacji (czytanie tekstów użytkowych).

Koordynatorem badania w szkole jest pani Halina Skórnóg